Menu Zamknij

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 III 2017 r.

 1. To już połowa Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Pomagają w tym praktyki pokutne
  i udział w wielkopostnych nabożeństwach.
 2. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00.
  Nabożeństwo Różańcowe w środę o godz. 16:30.
 3. Droga Krzyżowa w piątek:
  o godz.16:30 dla dzieci
  a po Mszy Świętej o godz. 8 00 i 17:00 dla młodzieży oraz wszystkich parafian i wiernych.
 4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g.17:30. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się
  w IV Niedzielę Wielkiego Postu od 26.III – 29.III.2017 r.
  Nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. dr hab. Mirosław Gogolik.
 6. Rekolekcje dla uczniów:
  – Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej od 27 III – 29 III 2017 r. Program rekolekcji został wywieszony w gablocie
 7. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz.8:00 i 17:00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
 8. Natomiast w sobotę, 25 III 2017 r., przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00 i 17:00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie: Przewodnika Katolickiego.
 10. Karteczki do Spowiedzi Świętej Wielkanocnej można odbierać
  w salce katechetycznej, a w dni powszednie w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.