Menu Zamknij

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017

 1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. Mądrość biblijna mówi, że na wszystko jest w życiu czas, także na zabawę. Biorąc udział w zabawach pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary chrześcijańskiej.
 2. Najbliższy tydzień będzie Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy te intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.
 3. W nadchodzącym tygodniu Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Ten święty czas powinniśmy wypełnić wzmożoną pracą nad sobą, zmierzając do nawrócenia, czyli powrotu, zbliżenia się do łaskawego i miłosiernego Boga. Jeszcze mocniej uderzmy się w piersi podczas każdego aktu pokuty, jeszcze żarliwiej na początku każdej Eucharystii wypowiadajmy słowa „Panie zmiłuj się nad nami”, częściej korzystajmy z Sakramentu Pokuty przepraszając Pana Boga za popełnione zło, za brak miłości i zapraszać Go w codzienne życie.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, post jakościowy – niespożywanie pokarmów mięsnych i ilościowy – jeden posiłek do syta a pozostałe to lekkie posiłki. Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia w Środę Popielcową i Wielki Piątek, są to bowiem najważniejsze dni pokuty w roku liturgicznym, ściśle związane z obchodami pamiątki męki i śmierci Chrystusa.
  Msza Święta w Środę Popielcową o g.8:00, 10:00, 16:30 i 18:00. Ofiary zebrane w Środę Popielcową zostaną przeznaczone na hospicjum w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim.
 5. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa:
  – dla dzieci i młodzieży o g.16:30
  – dla wszystkich parafian po Mszy Świętej o g. 8.00 i 17:00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o g.17:30.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek
  Spowiedź Święta:
  – w piątek o g.15:30 – uczniowie SP i Gimnazjum.
 7. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługa sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
 8. Spotkanie z rodzicami uczniów II klasy Gimnazjum w niedzielę 5 III 2017 r. na Mszy św. o godz. 10:30.
 9. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych – Przewodnik Katolicki.