Menu Zamknij

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2017

 1. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00.
  Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
  Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00 i 17:00
  Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat – której relikwie mamy w naszej Parafii – we wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
  Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wypraszając potrzebne łaski.
 2. We wtorek 21 II 2017 r. przypada 16 rocznica mianowania Ks. Bpa Jorge Mario Bergoglio – obecnego pp Franciszka – kardynałem.
 3. W środę 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Święto to jest z jednej strony aktem wdzięczności Rzymian za to, że św. Piotr wyróżnił ich miasto, z drugiej zaś strony jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom św. Piotra wyrazów szacunku i hołdu. Tron, na którym zasiadał św. Piotr, obecny stale w kościele, gdzie papież odprawia nabożeństwa i sprawuje liturgię dnia, jest nieustannym świadectwem, że biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusa, jaką miał Piotr, że następcami Piotra mogą być tylko biskupi rzymscy. I my w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.
 4. W czwartek 23 II 2017 r. o godz. 17;00 Ks. Bp Jan Tyrawa udzieli Sakramentu Bierzmowania – młodzieży naszej Parafii.
 5. Spotkanie z uczniami I klasy Gimnazjum w sobotę 25 II 2017 r. o godz. 9:00 w Kościele.
 6. Spotkanie z uczniami II klasy Gimnazjum w sobotę 25 II 2017 r. o godz. 10:00 w Kościele.
 7. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego …