Menu Zamknij

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2017

 1. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00.
  Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00 i 17:00
  Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat – której relikwie mamy w naszej Parafii – we wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
  Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wypraszając potrzebne łaski.
 2. Ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na dalsze prace remontowe naszej świątyni parafialnej.
  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.
 3. We wtorek 14 lutego przypada święto świętego Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i współpatronów Europy. Księgi liturgiczne i Pismo Święte przetłumaczone przez Cyryla na język słowiański, dziś nazywamy staro-cerkiewno-słowiańskim, zapisywano alfabetem greckim – głagolicą. Relikwie ich spoczywają w Kościele św. Klemensa w Rzymie. Niestrudzone i święte życie Cyryla i Metodego pokazuje jak można i powinno mądrze budować jedność Wschodu i Zachodu, mimo trudności i przeszkód, a nawet prześladowań na jakie natrafiali.
 4. Tego samego dnia – 14 lutego – obchodzimy wspomnienie świętego Walentego – kapłana rzymskiego, który poniósł w 269 roku śmierć męczeńską w obronie wiary. Jest patronem zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i zabawy, ale także do modlitwy – podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy o wszystkich narzeczonych z naszej parafii i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i by z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
 5. Spotkanie z uczniami III klasy Gimnazjum w sobotę 18 II 2017 r. o godz. 9:00 w Kościele.
 6. Spotkanie z rodzicami uczniów III klasy Gimnazjum w niedzielę 19 II 2017 r. na Mszy św. o godz. 10:30 w Kościele.
 7. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego…