Menu Zamknij

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2017

  1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.
  2. Nowenna do MBNP w środę na Mszy Świętej o g.17:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  3. Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o godz. 16:30.
  4. Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci, młodzieży i rodzin – której relikwiarz jest w naszej Parafii – w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
    Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
  5. W sobotę 11 lutego święto NMP z Lourdes. Tego dnia w 1858 r. NMP objawiła się Bernadecie z Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas 18 spotkań z Bernadetą, Maryja wzywała do modlitwy i pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień. Święto MB z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i aktywności wobec cierpiących i chorych, tych których mamy bardzo blisko siebie i tych których nie znamy. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do NMP z Lourdes i udzielenie Sakramentu Chorych. W dniach od 9 do 11 lutego możemy uzyskać odpust  cząstkowy, a 11 lutego odpust  zupełny pod zwykłymi warunkami.