Menu Zamknij

III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2016 r.

  1. Jakże blisko Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus świętujemy radośnie i z czystym sercem. Wyrazem tego będą z pewnością wzajemne upominki, pięknie przygotowany stół, przystrojona choinka… Jednak przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Bóg wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom i wiernym za złożone ofiary na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie.
  3. Ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na dalsze prace remontowe naszej świątyni parafialnej, szczególnie na nowe drzwi do naszego Kościoła.
  4. W środę 14 XII 2016 r. przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora kościoła, jednego z największych mistyków. Jest on Patronem Ordynariusza naszej diecezji Bydgoskiej Ks. Biskupa Jana Tyrawy. W tym dniu imieniny obchodzi także Ks. Kanonik Alfred Lugiert. W dniu imienin Księdza Biskupa i Ks. Kanonika Alfreda ofiarujmy swoją modlitwę wypraszając potrzebne łaski w pasterskiej posłudze w naszej diecezji.
  5. W czwartek 15.XII. 2016 r. parafialna spowiedź adwentowa od 7:30 i od 16:30.
  6. Chorych, którzy nie skorzystali z sakramentów św. w I Piątek miesiąca odwiedzimy z posługą sakramentalną w czwartek 15.XII. 2016 r. od godz. 9:00. Prosimy zgłaszać chorych po Mszy św. w biurze parafialnym.
  7. Grudzień w naszej Ojczyźnie jest miesiącem bolesnych wspomnień. 16 XII 1970 roku dokonano masakry robotników na wybrzeżu i pacyfikacji kopalni „ Wujek „ na Śląsku. Szczególna datą w pamięci Narodu i Kościoła jest 13 XII 1981 roku, kiedy wprowadzono stan wojenny. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tamtych dni.
  8. Msza Święta roratnia dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:00. Roraty dla wszystkich Parafian we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 8:00.
  9. Opłatki i świece wigilijne możemy nabywać w niedzielę w salce katechetycznej, natomiast w dni powszednie w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego…